מכונות שטיפה בלחץ

 

הבית הוא הסביבה שבה אנחנו מבלים חלק ניכר מהזמן שלנו - יש כאלה שאפילו עובדים מהבית, ויש כאלה שעבורם הבית הוא ההזדמנות לנוח עם המשפחה ולקבל שקט. לא משנה כמה זמן אתם מבלים בבית שלכם דבר אחד בטוח - אתם חייבים שהוא יהיה נקי ומצוחצח. כידוע, אנחנו רוצים מצד אחד שהניקיון יהיה יעיל, אבל גם נרצה לחסוך בזמן. לכן, הפיתרון של מכונת שטיפה בלחץ יכולה להתאים לרבים מכם שרוצים מצד אחד בית נקי ומצוחצח, אבל גם עבודת ניקיון נוחה ומהירה.

  

מכונות שטיפה בלחץ, מתבססות למעשה על לחץ חזק במיוחד של מים שיוצא מצינור המכונה. מה היתרון של הלחץ החזק? בעיקר בכך שהוא מנקה מהר מאד כל לכלוך. אין לכלוך שנחשב עקשן מידי עבור מכונות שטיפה בלחץ, ובפרט אם אתם קונים מכונה איכותית ומקצועית, שגם תחמם את המים (שכן מים חמים ידועים כמפרקי לכלוך). היום ניתן למצוא מגוון רחב של מכונות שטיפה בלחץ עבור הלקוח הביתי, שהופכות את החווית הניקיון לפשוטה ויעילה.

 

גם ברחוב צריך מכונות שטיפה בלחץ
אולם, גם מחוץ למגזר הפרטי, גופים רבים צריכים מכונות שטיפה בלחץ, על מנת לשמור על הניקיון בסביבתן. הגורם הראשון והעיקרי הוא הרשויות המקומיות, שמחפשות פתרון יעיל של ניקיון העיר, וגם מעוניינות לחסוך בזמן עבודה עבור המנקים שלהן. לכן, רשויות רבות רוכשות מכונות שטיפה בלחץ, שמוכיחות את עצמן בעיקר לאחר פסטיבלים גדולים שנעשים בעיר. לאחר אירועים כמו יום העצמאות, אשר דורשים ניקיון מאסיבי של הרחובות - מכונות שטיפה בלחץ, שכמובן ייעודיות לניקיון של משטחים גדולים, בהחלט מוכיחות את עצמן. גם במגזר העסקי והתעשייתי,
חברת ניקיון וגופים רבים משתמשים בפתרון של מכונות שטיפה בלחץ, על מנת לשמור על ניקיון של המשרד לאורך כל ימות השנה. גם מפעלים רבים משתמשים בפתרון של מכונות שטיפה בלחץ, על מנת לשמור על סביבה סטרילית בתוך המפעל עצמו, ובמקביל שתהליך הניקיון יהיה קצר.

 

ברור כי כל מתחם שבו אתם גרים או שאותו אתם מפעילים, צריך להיות נקי. אולם, יש מתחמים אשר צריכים להיות נקיים עוד יותר מהרגיל, משום שהם צריכים ליצור רושם ראשוני מושלם, מה גם שלעתים הדבר נדרש מהוראות שונות. כך לדוגמה, אם אתם מעפילים מתחמי מזון - אתם רוצים ליצור סביבה נקיה במיוחד כך שכל לקוח שנכנס יוכל לראות עד כמה הרצפות מבריקות והכל מנצנץ. כך גם אנשים אשר מפעילים מוסכים למכירת מכוניות או יבואני מכוניות. עליהם לשמור על המכוניות שיהיו מבריקות ומצוחצחות ברמה הגבוהה ביותר שיש - שכן מדובר על מראה מושך במיוחד. בקיצור, אתם זקוקים למשהו שהוא מעבר לסמרטוט ודלי עם מים וסבון. כאן בדיוק מכונות שטיפה בלחץ נכנסות לתמונה, ויכולות לסייע לכם רבות.

כיצד המכונות מסייעות?

הקונספט של מכונות שטיפה הוא פשוט, ועם זאת מברק. מדובר על מכונה אשר מוציאה מים, אבל לא בלחץ רגיל, אלא בלחץ גבוה במיוחד. המכונות הללו מסוגלות לעבוד בלחצים גבוהים במיוחד. הלחץ הגבוה נדרש, משום שהוא זה שמאפשר לבצע את הניקיון המושלם. כדי להבין עד כמה מכונות שטיפה בלחץ הן יעילות, אתם יכולים אפילו לערוך ניסוי פשוט מאד - אם יש לכם לכלוך במקלחת, שנו את מידת העוצמה של הדוש - אתם תראו שככל שהלחץ הוא יותר גבוה, כך הלכלוך יורד מהר יותר. במילים אחרות - זו לא הכמות שמשפיעה, אלא הלחץ הנקודתי. לכן, המכונות יכולות לבצע את הניקיון בצורה שתהיה לא פחות מאשר מושלמת.


כמובן שאם אתם צריכים לבחור מכונות שטיפה מתאימות, עליכם לבחור מכונה שתתאים באופן מושלם לצרכים שלכם. יש מכונות שכוללות צינורית קטנה, ויש כאלו שכוללות צינור שמתחבר באורך של עד 10 מטרים. הצינור הארוך מאפשר לכם כמובן גמישות מרובה בניקיון, הוא נפוץ מאד בתחום של ניקוי רכבים - כך אפשר להגיע לכל חלק ברכב, ולגרום לו לנצנץ.


יש גם אפשרות לרכוש מכונות אשר שוטפות לא רק במים קרים - אלא משתמשות גם בקיטור כדי שהמים יהיו רותחים. לקיטור יש חשיבות גבוהה מאד, משום שמים חמים יכולים לרכך את הלכלוך המוקשה, והשטיפה יכולה להוציא אותו החוצה. אם אתם עובדים באזור שיש בו לכלוך שומני ומתקשה שמצטבר לעתים קרובות - אלו הן המכונות הטובות ביותר עבורכם.

מהי כמות המים של המכונות?
אתם יכולים לחבר כמובן מכונות שטיפה בלחץ לכל מקור מים שרק תרצו. אבל השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא כמובן כמות המים שאותה אפשר להעביר דרך המכונה. רוב מכונות השטיפה, מציינות את הכמות בשעה או בדקה, ואתם יכולים כמובן להמיר את היחידות כדי לבצע את ההשוואה. לרוב המכונות התעשייתיות הגדולות ימדדו את כמות הליטרים בשעה, ואליו המכונות הקטנות והביתיות ימדדו את כמות המים בדקה, מתוך ההנחה שמשך הניקיון משתנה בין המשתמשים.