בחירת קומפרסור: 

 

בתי עסק רבים ומתחמים ציבוריים ותעשייתיים, צריכים לעבוד עם מדחס בסביבתם. המדחס הוא מכשיר מיוחד, אשר בכוחו להוציא לחץ אוויר מרוכז. לכשעצמו, המדחס איננו פועל לבדו. אנשים רוכשים קומפרסורים כדי להפעיל איתם מכשירים אחרים, או כדי לחבר אליהם אביזרים שונים. חשוב להבין שבעולמנו כיום, לחץ אוויר נחשב לאחת מהשיטות היעילות ביותר לעבודה. יש לזכור כי האוויר בסופו של דבר הוא חומר שאפשר לעשות בו שימוש אינסופי כמעט. לכן, מכשיר שעובד עם לחץ אוויר נחשב יעיל מאד. אנחנו חיברנו עבורכם מדריך מלא, כדי שתדעו לבחור את הקומפרסור הטוב ביותר לצרכים שלכם, בהתאם לאופי העבודה שלכם.

אז איך בוחרים את הקומפרסור?
הנה כמה עקרונות שיעזרו לכם לבחור מדחס איכותי לשימושים השונים שלכם:

  • הגודל כן קובע - בבחירת המדחס, חשוב לזכור כי גדלים שונים ונפחים שונים. מדוע הנפח של המדחס חשוב? הרי בסך הכל מדובר באוויר. אולם, ככל שהמדחס גדול יותר ונפחו גדול יותר, כך הוא יוכל לספק לכם יותר לחץ אוויר לאורך זמן. אם עליכם לבצע מלאכה באמצעות לחץ אוויר שהולכת להימשך זמן רב, והיא גם תחזור על עצמה - מומלץ לרכוש קומפרסור גדול ומתאים. כך למשל אנשים העוסקים בשיפוצים ובצביעת בתים, רוצים לעתים לעבוד עם קומפרסור גדול כדי לבצע צביעה לאורך זמן. לעומת זאת אם אתם בסך הכל מנקים מסכי מחשב - גם קומפרסור קטן יספיק.

  • התאמה לאקלים הישראלי - כמו כל מכשיר חשמלי, גם קומפרסורים נוטים כמובן להתחמם לאורך זמן. אלא שמדובר על מכשיר שנוטה אף להתחמם יותר מהרגיל, ולכן גם צריך להיות מצויד במנגנון קירור מתאים שישמור על פעילותו התקינה. הדבר חשוב במיוחד כשמדובר על עבודה עם המדחס באקלים הישראלי שיכול להיות חם ואף שרבי. יש לוודא כי לקומפרסור יש תווי תקן המעידים על היכולת שלו לעבוד בטמפרטורות גבוהות, כך שהעבודה תהיה בטוחה.

  • מהירות עבודה - לכל מדחס יש מהירות עבודה שונה, אשר נמדדת בכמות הליטרים שהוא מספק בדקה. כלומר, 100 ליטרים של אוויר בדקה, 200 ליטרים וכו'. גם כאן יש לזכור את היעוד המרכזי של הקומפרסור שלכם. אם מדובר בסך הכל על ניפוח של מזרן ים - אפשר לבחור בקומפרסור במהירות נמוכה יחסית - המזרן ממילא יתנפח תוך מספר שניות. עם זאת, אם מדובר לדוגמה על ניקיון משטחים עצומים - כדאי לבחור בקומפרסור עם מהירות עבודה גבוהה.


מהו טווח המחירים בארץ?
אם אתם רוצים לקנות קומפרסורים בישראל, כדאי להכיר כמובן את טווח המחירים, כדי שתבינו מהי ההתאמה לתקציב שלכם. הקומפרסורים הזולים נעים סביב המחיר של 700 ש"ח, בעוד שהקומפרסורים היקרים ביותר יכולים להיות גבוהים מהמחיר של 3000 ש"ח. כמובן שכמו תמיד - רוב האנשים בוחרים את הדגמים שבאמצע. למשתמשים ביתיים אפשר לבחור את הדגמים עד למחיר של 1500 ש"ח, ולמשתמשים תעשייתיים מומלץ לבחור את הדגמים הגדולים והאיכותיים יותר.